Rozwój / Warsztaty

Miejsce rozwoju wiedzy i umiejętności w obszarze psychoterapii oraz self-care, czyli dbania o siebie i relacje z innymi.

 

Co oznacza self-care?

Self-care, czyli dbanie o siebie, to sposób doświadczania siebie oraz zaangażowane działania, których celem jest rozwijanie dobrostanu psychicznego i fizycznego.

Self-care jest oparte na trosce, współczuciu i zwracaniu uwagi na swoje potrzeby. Podstawą jest słuchanie siebie, dokonywanie wyborów i robienie tego, co jest dla nas najlepsze, niekoniecznie najłatwiejsze. Czasami wybór oznacza robienie trudnych rzeczy, takich jak mówienie „nie”, wyznaczanie granic czy mierzenie się ze sztywnymi wzorcami.

Nie ma uniwersalnego planu na dbanie o siebie. Każdy potrzebuje znaleźć swój sposób i tego właśnie poszukujemy podczas warsztatów. Self-care jest umiejętnością, której można się nauczyć, rozwijać i która ewoluuje wraz z życiem osobistym i zawodowym.

W życiu zdarzają się sytuacje, w których dbanie o siebie jest trudne i takie momenty są naturalne. Jednak stały brak dbania o siebie może wskazywać na głębsze trudności nad którymi pracujemy w psychoterapii. Praktyka dbania o siebie jest procesem prowadzącym do lepszego poznania siebie i doświadczania życia w zgodzie ze sobą.

PSYCHOTERAPIA

Psychoterapia Integracyjna to metoda, której celem jest poszukiwanie najbardziej efektywnej pomocy dostosowanej do trudności i potrzeb Klienta. 

GRUPY DLA PSYCHOTERAPEUTÓW

Celem grupy dla psychoterapeutek/ów jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, uzyskiwanie i dawanie wsparcia, troski oraz rozwijanie się w bezpiecznym środowisku pełnym zrozumienia i akceptacji.

ROZPIESZCZALNIA

Rozpieszczalnia to czas dla siebie, czas na poszukiwanie równowagi i drogi do swojego dobrostanu. Będziemy praktykować jogę i uważność, poszukiwać tego co dobre i ważne. Będzie to moment na regenerację, zatrzymanie się i eksplorowanie swoich pragnień, tęsknot, dążeń. 

PROJEKTY EDUKACYJNE I ROZWOJOWE

Projekty edukacyjne i rozwojowe dla szkół, firm i organizacji - wykłady, szkolenia i warsztaty dla placówek edukacyjnych oraz projekty indywidualnie dopasowane do potrzeb osób, które tworzą Twoją firmę lub organizację.